Taneční lektori

Magdaléna Mátušová

     Magdaléna sa venuje tancu už od detstva. V oblasti írskeho tanca sa pohybuje už 20 rokov. Prvé kroky k írskemu tancu viedli do tanečnej skupiny Avalon. Neskôr sa zdokonalovala v tanečných školách ako Stefan Toth Irish Dance School Bratislava, Maguire O`Shea Academy of Irish Dance London (www.maguireoshea.net) a inSpiral Dance Company Irish Dance School Praha (www.inspiraldance.net), s ktorou spolupracuje dodnes. Absolvovala množstvo írskych tanečných workshopov a letných škôl s poprednými predstaviteľmi írskeho tanca ako James Greenan, Colin Dunne MA (www.colindunne.com), TCRG, Lauren Smyth (https://academy.riverdance.com/blog/instructor/lauren-smyth/), Ronan Morgan TCRG, Jason O`Neil (Riverdance), Brigid Madden, Stephen Scariff ADCRG, Siobhan Manson (Riverdance), Colin Nee, Alison Kelly. V súčasnosti je študentkou Tanečného umenia na Vysokej škole múzických umení v Bratislave.


    Už 10 rokov sa venuje výuke írskeho tanca. Zúčastňuje sa tiež na medzinárodných súťažiach. V roku 2017 získala 2. miesto na Majstrovstvách Európy 2017 v kategórii Traditional Set Dance. Je zakladateľkou Majig Movements. Svoje tanečné schopnosti a skúsenosti uplatnila a rozšírila v tanečných show Celtic Nights a Dance in Pulse.

Tereza Bernardová MA, TCRG (externá lektorka)                        https://www.bernards.cz/terezabernardova/cz/


     Tereza sa pohybuje v oblasti írskeho tanca už 17 rokov. Osem rokov strávila štúdiom írskeho tanca v Írsku a vo Veľkej Británii, kde svoje znalosti a schopnosti čerpala od osobností írskej tanečnej a hudobnej scény. Tereza je kvalifikovanou učiteľkou írskych tancov (TCRG) pod hlavičkou An Coimisiún le Rincí Gaelacha (www.clrg.ie) a zároveň držiteľkou titulu Master of Arts v odbore Traditional Irish Dance Performance na Irish World Academy of Music and Dance na University of Limerick v Írsku. Účinkovala v tanečných show s írskou produkciou Ragús the Show, Pulses of Tradition, Rhythm of the Dance. Niekoľkokrát sa objavila v programoch írskej národnej televíznej stanice TG4, v rámci ktorej sa zúčastnila 3. série celoírskej talentovej súťaže An Jig Gig, kde sa umiestnila vo finále na celkovom 2. mieste.

     Tereza je vyhľadávanou lektorkou. Spolu s Andrejom Mikulkom založila inSpiral Dance Company (www.inspiraldance.net), ktorá sa venuje rôznym írskym tanečným štýlom a tap dance.